IT
Tutaj jesteś

Umiejętności analityczne

9 sierpnia 2021 IT umiejętności analityczne

Znalezienie pracy w obecnych warunkach ekonomicznych w Polsce jest o wiele trudniejsze niż jeszcze w 2019 czy 2018 roku. Z powodu trwającej już od ponad roku epidemii koronawirusa rynek pracy w Polsce znacząco się skurczył. Doszło do dziesiątek tysięcy zwolnień z powodu których dość znacząco wzrósł poziom bezrobocia w kraju nad Wisłą. Dlatego też każda młoda osoba wchodząca dopiero na polski rynek pracy ma o wiele ciężej niż inne młode osoby jeszcze kilka lat temu.

Umiejętności analityczne

Nie oznacza to oczywiście, że obecnie w Polsce nie da się znaleźć pracy, nawet takiej lepiej płatnej. Nadal istnieje bardzo wiele zawodów w których pracodawcy na bieżąco poszukują nowych pracowników. Jednym z takich zawodów są na przykład wszystkie zawody związane z pracą w małej i dużej gastronomii. Chodzi tutaj zarówno o duże sieci fastfood jak i o małe i średnie bary, kawiarnie i restauracje. Branża gastronomiczna zmuszona była do bardzo wielu zwolnień w 2020 roku i obecnie zaczyna powoli zatrudniać nowych pracowników. To bez wątpienia dobra okazja żeby spróbować pracy w zawodach takich jak kucharz, kelner, sprzątacz, czy też sprzedawca wydający jedzenie.

Innymi zawodami, które nadal cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony polskich pracodawców, są zawody związane z bankowością, rachunkowością i analityką. Są to zawody, w których liczą się umiejętności szybkiego i sprawnego liczenia, umiejętności analityczne oraz wysoka znajomość obowiązującego w Polsce prawa. Są to więc zawody, które mają wysoki próg wejścia i które stawiają przed potencjalnymi kandydatami bardzo wiele wymogów. Nie można jednak zapominać też o tym, że są to również zawody lepiej płatne i na które nadal jest w Polsce bardzo wysoki popyt.

Branża hotelarska

Inną branżą, która próbuje w jakiś sposób odkuć się po pandemii koronawirusa z 2020 roku, jest oczywiście branża hotelarska. Hotele, hostele i domy wczasowe zaczęły w te wakacje masowo zatrudniać nowych pracowników. Najbardziej popularnym zawodem jest oczywiście praca recepcjonisty, ale wiele hoteli poszukuje również sprzątaczy, ochroniarzy, kelnerów oraz kucharzy. Nie zawsze są to zawody dobrze płatne, ale na pewno oferują dość ciekawe i rozwijające miejsce pracy.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również zawody związane z budownictwem i remontami. W ostatnim roku powstało kilkaset nowych firm budowlanych i remontowych, które potrzebują tysięcy nowych pracowników. Praca na budowie jest bardzo ciężka i niebezpieczna dla zdrowia, ale dzięki temu jest to także praca, która jest bardzo dobrze płatna i stabilna.

Redakcja buzzz.pl

Redaktorzy buzzz.pl to zespół doświadczonych ekspertów i pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat biznesu, finansów, ekonomii, IT, marketingu i pracy. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w rozwijaniu się zawodowo i biznesowo oraz w poszerzaniu wiedzy na tematy związane z nowoczesnymi technologiami i gospodarką. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy oraz badania naukowe, aby być na bieżąco z najnowszymi odkryciami i innowacjami w obszarze biznesu i technologii. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kolory w marketingu