Tutaj jesteś

Czy warto studiować ekonomię?

8 września 2021 Ekonomia ekonomia czy warto

Wybierając dla siebie studia i zarazem naszą dalszą drogę edukacji, staramy się to zrobić w taki sposób, aby dać sobie w przyszłości szansę na wykonywanie satysfakcjonującego, radującego nas i przy okazji dobrze płatnego zawodu. O wszystkim musimy pomyśleć zawczasu. Nawet jeśli fascynujemy się filozofią i najchętniej kształcilibyśmy się właśnie na tym kierunku, rozważając z innymi osobami na temat sensu życia, musimy myśleć praktycznie i mieć na uwadze to, że po filozofii raczej ciężko znaleźć pracę w zawodzie i trzeba się albo przebranżawiać, albo szukać zawodu, gdzie wyższe wykształcenie czy jakieś specjalne umiejętności nie są zupełnie niezbędne.

A co z ekonomią?

Ekonomia czy warto ją studiować? Trzeba przyznać, że ostatnio jest to jeden z popularniejszych kierunków studiów, tak więc te osoby, które nie wiedzą, na co mają się wybrać, przeważnie lądują właśnie na ekonomii. Z rzadka jest ona takim pierwszym i głównym wyborem, choć i tak się czasem zdarza. Czy jednak rzeczywiście warto brać ją w ogóle pod uwagę? Co takiego konkretnie może dać nam studiowanie ekonomii?

Popularność ekonomii nie bierze się z powietrza

Pomimo tego, że jest ona kierunkiem mocno obleganym i chętnie wybieranym przez studentów z całej Polski, wciąż można ją uznać za kierunek przyszłościowy, którego ukończenie wiąże się niemalże z gwarancją szybkiego znalezienia przynajmniej dobrej pracy. Studia te same w sobie są już bardzo ciekawe. Na pozór mogą się kojarzyć z wykonywaniem nudnych obliczeń i ciągłymi zajęciami matematycznymi, jednakże na ekonomii poświęca się równie dużo czasu na opanowywanie umiejętności planowania, przewidywania i projektowania. Ekonomia czy warto? Na pewno tak, jeżeli zależy nam na uzyskaniu realnego wpływu na funkcjonowanie świata. Ekonomiści zajmują się przecież poważnymi problemami i często to oni stają się odpowiedzialni za próby pokonania szerzącego się bezrobocia czy zatrzymania rosnącej w siłach inflacji. Po ukończeniu ekonomii nietrudno o zdobycie zatrudnienia. A to jednak bardzo ważne, by udać się na takie studia, które rzeczywiście dają przyszłość, a nie są tylko sposobem na późniejsze chwalenie się dyplomem z wyższej uczelni.

Wiemy już, dlaczego warto studiować ekonomię, ale czy w ogóle łatwo jest się na nią dostać i na niej utrzymać? To zależy od tego, jakie umiejętności posiadamy i z czego zdawaliśmy egzamin dojrzałości. W przypadku kierunków typowo ścisłych, do których ekonomia zdecydowanie się zalicza, ważne są przede wszystkim matematyka, ekonomia oraz statystyka.

Redakcja buzzz.pl

Redaktorzy buzzz.pl to zespół doświadczonych ekspertów i pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat biznesu, finansów, ekonomii, IT, marketingu i pracy. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w rozwijaniu się zawodowo i biznesowo oraz w poszerzaniu wiedzy na tematy związane z nowoczesnymi technologiami i gospodarką. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy oraz badania naukowe, aby być na bieżąco z najnowszymi odkryciami i innowacjami w obszarze biznesu i technologii. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

ekonomia czy warto