Tutaj jesteś

Podświetlane kasetony reklamowe – daj się zobaczyć!

2 października 2023 Biznes podświetlane kasetony reklamowe

Masz tylko ułamek sekundy na wzbudzenie zainteresowania swoją firmą. Przyciągnięcie uwagi zwykle odbywa się przez angażujący i wyrazisty kaseton reklamowy umieszczony blisko wejścia do siedziby/lokalu/sklepu. Dlaczego reklama kasetonowa jest tak skuteczna w przyciąganiu klientów? Jakie dodatkowe efekty możesz dzięki nim osiągnąć? Poznaj wszystkie odpowiedzi!

Czym jest kaseton reklamowy w formie podświetlanej?

Podświetlany kaseton reklamowy to rodzaj reklamy zewnętrznej, która wykorzystuje oświetlenie w celu zwrócenia uwagi na przekaz, zwłaszcza w nocy lub w warunkach słabego oświetlenia. To zazwyczaj duże panele lub tablice reklamowe, które zawierają grafikę, logo, tekst lub inne informacje reklamowe i są umieszczone na zewnątrz budynków, na słupach, ścianach lub innych miejscach, gdzie mogą być widoczne dla przechodniów lub kierowców.

Jedną z najlepszych technologii, która zapewnia równomierne i wyraźne podświetlenie są LEDy. Kasetony LED są stosowane zarówno we wnętrzach pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynków. Przyciągają spojrzenia i pozwalają dokładnie oznaczyć lokalizację Twojego biznesu.

Jak zbudowane są kasetony reklamowe podświetlane?

Kluczowe elementy konstrukcji tej formy promocji firmy to:

 • źródło światła – najczęściej LED, rzadziej neon i żarówki;
 • powierzchnia reklamowa – najczęściej aluminium, plexi, dibond lub plexiglas;
 • elementy mocujące.

W zależności od miejsca montażu i oczekiwanego efektu wykorzystuje się różne kasetony podświetlane. Producent musi przewidzieć stopień nacisku wiatru, wpływ deszczu, mrozu czy śniegu. To wpływa na określenie lekkości reklamy, sposobu zamocowania (jednostronny czy dwustronny) oraz wielkości powierzchni reklamowej.

Dlaczego stosuje się kasetony reklamowe podświetlane?

Każda firma chce przy pomocy reklamy zwiększyć swoją widoczność i podnieść zainteresowanie potencjalnych klientów. O wiele więcej celów realizuje kaseton reklamowy podświetlany. W jaki sposób? Ten sposób promocji zapewnia:

 • Większą widoczność – kasetony świetlne są widoczne zarówno w dzień, jak i w nocy, co zwiększa widoczność reklamy i przyciąga uwagę możliwych klientów przez całą dobę. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm i sklepów, które prowadzą działalność po zmroku lub w miejscach o słabym oświetleniu.
 • Stałość przekazu. Reklama jest aktywna bez względu na porę dnia i nocy. Podczas gdy inne formy promocji wymagają światła dziennego, kaseton reklama funkcjonuje bez przerw.
 • Wyróżnienie na rynku. W konkurencyjnym środowisku biznesowym podświetlane kasetony mogą pomóc firmie w wyróżnieniu się i przyciągnięciu uwagi w tłumie reklam. Kolorowe światła, dynamiczne efekty i nietypowe kształty mogą przyciągać uwagę jeszcze bardziej.
 • Estetykę i spójność ze stylem biznesu. Podświetlane kasetony mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie i profesjonalnie, co pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Można nimi wyrazić kreatywność i dostosować wygląd reklamy do potrzeb i stylu marki.
 • Informację o lokalizacji. Reklama kasetonowa często zawiera informacje o nazwie firmy, logo, godzinach otwarcia i lokalizacji. Dla osób szukających określonej firmy lub usługi, podświetlany kaseton może pomóc w łatwiejszym odnalezieniu miejsca. Umieszczenie kasetonów nad budynkiem sprzyja identyfikacji siedziby firmy z dużej odległości.

Co wziąć pod uwagę przy projektowaniu reklamowych kasetonów podświetlanych?

Projekt i produkcja reklamy w formie kasetonów podświetlanych tylko z pozoru wydają się proste. Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, a wśród nich najważniejsze są:

 • Czytelność i prostota. Wybieraj czcionki i kolory, które są czytelne i kontrastują ze tłem. Unikaj zbyt skomplikowanych grafik lub przekazów, które mogą być trudne do odczytania.
 • Oświetlenie. Diody LED są często używane ze względu na swoją energooszczędność i trwałość. Możesz rozważyć również efekty świetlne, takie jak podświetlenie krawędzi kasetonu lub dynamiczne efekty zmieniające kolory.
 • Cel reklamy. Czy chcesz promować logo firmy, specjalną promocję, nazwę firmy lub konkretne produkty/usługi? Wybór celu reklamy pomoże określić, jakie treści i grafiki powinny się znaleźć na kasetonie.

Skonsultuj się ze specjalistami z FRWarszawa, by zaprojektować najlepszą reklamę kasetonową dla swojej firmy!

Materiał zewnętrzny

Redakcja buzzz.pl

Redaktorzy buzzz.pl to zespół doświadczonych ekspertów i pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści na temat biznesu, finansów, ekonomii, IT, marketingu i pracy. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które wspierają naszych czytelników w rozwijaniu się zawodowo i biznesowo oraz w poszerzaniu wiedzy na tematy związane z nowoczesnymi technologiami i gospodarką. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy oraz badania naukowe, aby być na bieżąco z najnowszymi odkryciami i innowacjami w obszarze biznesu i technologii. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

podświetlane kasetony reklamowe