Jak wybrać moskitiery?

Moskitiery to zasłony wykonane z gęsto plecionej siatki, wykorzystywane do ochrony pomieszczeń przed owadami. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu moskitier okiennych i drzwiowych? Sprawdź!

Odpowiednio dobrana moskitiera to skuteczna ochrona przed owadami, które dostają się do naszych domów przez otwarte okna i drzwi balkonowe. Na rynku dostępne są różne modele moskitier. Podpowiadamy, czym się kierować podczas ich zakupu.

Moskitiery okienne – rodzaje

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie moskitier w otworach okiennych i drzwiowych. Te praktyczne osłony skutecznie chronią pomieszczenia przed owadami dostającymi się z zewnątrz. W sklepach są dostępne różne typy moskitier. Można je podzielić m.in. w zależności od przeznaczenia czy sposobu montażu. Do najbardziej popularnych rodzajów moskitier należą:

  • Moskitiery okienne ramkowe – mocowane na specjalnych ramkach, które idealnie przylegają do ramy okna. Moskitiery ramkowe zwykle są wykonane z lekkiego aluminium.
  • Moskitiery drzwiowe (otwierane) – stosowane w przypadku drzwi balkonowych lub tarasowych. Montowane są za pomocą zawiasów do futryny drzwiowej lub fasady budynku. Wyposażone w specjalny uchwyt do otwierania i magnesy trzymające moskitierę w pozycji zamkniętej.
  • Moskitiery rolowane – stanowią bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie musimy ich demontować na okres jesienno-zimowy. Takie moskitiery są nawinięte na specjalny wał, dzięki czemu w dowolnym momencie można je zwinąć lub rozwinąć.
  • Moskitiery plisowane – składane w harmonijkę. Sprawdzają się zarówno w przypadku okien tarasowych, jak i tradycyjnych. Dużą zaletą tego typu moskitier jest to, że po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca – https://dopasujrolety.pl/moskitiery/26-moskitiera-plisowana.html.
  • Moskitiery przesuwne – w tym przypadku skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicy górnej i dolnej. Takie moskitiery idealnie sprawdzają się przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie z dużą liczbą przeszkleń – https://dopasujrolety.pl/moskitiery/39-moskitiera-przesuwna.html.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze moskitier?

Przed zakupem moskitiery trzeba koniecznie zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów produktu. Jednym z nich jest odpowiedni rozmiar. W sklepach możemy zamówić moskitiery na wymiar, dzięki czemu mamy pewność, że będą one idealnie dopasowane do otworów okiennych lub drzwiowych. Bardzo ważne jest jednak, żeby dokładnie je zmierzyć i podać prawidłowe wymiary podczas zamówienia. Kolejną istotną kwestią jest wielkość oczek moskitiery. Najbardziej uniwersalny rozstaw oczek, który skutecznie chroni nawet przed najmniejszymi owadami, to 1,2 mm x 1,2 mm. Nie bez znaczenia jest również kolor moskitiery. Do wyboru mamy moskitiery czarne, białe oraz modele w kolorze metalu. Szeroki wybór rolet można znaleźć w sklepach stacjonarnych oraz internetowych – https://dopasujrolety.pl/11-moskitiery.

Redakcja buzzz.pl