Przykładowe cv do pracy

Praca, podatki, śmierć to trzy elementy naszego życia, które są zawsze pewne, nieważne czy żyjemy w bogatym państwie zachodu, w Afryce, czy też w Polsce.

CV do pracy

Niemal każdy Polak i Polka w pewnym momencie swojego życia zmuszeni są do rozpoczęcia jakiejś formy pracy zarobkowej. Pierwszą pracę rozpoczyna się najczęściej w wieku około 18 roku życia. Czasami niektóre osoby, które studiują i są utrzymywane jeszcze przez rodziców, podejmują pracę dopiero po ukończeniu swoich studiów, czyli w wieku około dwudziestu czterech lat. Zdarzają się oczywiście wyjątki również w drugą stronę. Z roku na rok coraz więcej młodych obywateli naszego kraju decyduje się na pracę jeszcze przed ukończeniem osiemnastych urodzin. Coraz częściej można spotkać kasjerów i kasjerki w wieku siedemnastu czy nawet szesnastu lat. Innymi popularnymi zawodami, w których zatrudnia się osoby niepełnoletnie, są zawody związane z roznoszeniem ulotek i reklam, a także wszystkie mniej wymagające zawody z branży gastronomicznej, takie jak na przykład pomoc w kuchni lub czyszczeniu sal.

Pierwsza praca

Znalezienie pierwszej pracy wcale nie należy do najłatwiejszych spraw z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć kiedy zaczniemy wchodzić na rynek pracy w Polsce. Żeby znaleźć nawet najprostszą pracę będziemy potrzebować nie tylko dobrej prezencji, doświadczenia, ale również dobrze napisanego i wykonanego vc, które wręczymy naszym przyszłym potencjalnym pracodawcom. Jak powinno wyglądać przykładowe cv do pracy? Przede wszystkim powinno być schludne i czytelne. Nie powinno zawierać zbędnych elementów graficznych oraz zbyt jaskrawych kolorów. Powinno zawierać nasze dane osobowe, dane kontaktowe, a także nasze zdjęcie, które oddaje możliwie jak najdokładniej to jak wyglądamy. Oprócz tego w cv powinniśmy zawrzeć również nasz poziom edukacji, nasze poprzednie doświadczenie zawodowe, nasze umiejętności oraz listę kwalifikacji i odbytych kursów, ale również nasze zainteresowania. Dużo osób lekceważy szczególnie kwestię zainteresowań, a często to właśnie one mogą zdecydować o tym czy będziemy dopuszczeni do dalszego etapu rekrutacji.

Oczywiście samo cv to nie wszystko. Nie dostaniemy się do żadnej pracy nawet z najlepiej napisanym i zrobionym cv jeżeli nie stawimy się na rozmowę o pracę i nie wypadniemy na niej dobrze. Co zrobić żeby pokazać się swojemu pracodawcy z jak najlepszej strony? Bardzo ważną sprawą jest oczywiście ubiór. Powinien być schludny, elegancki i dostosowany do miejsca pracy, w którym planujemy pracować. Bardzo wiele daje również nasza mowa ciała, nad którą będziemy musieli popracować.

Redakcja buzzz.pl